1 hodnocení

SLANINÁDA Chilli a Bourbon

Slaninový džem chilli & bourbon

Bez éček a umělých barviv. Objem obsahu 155 ml.

Skladem
Kód: 2142
Značka: CHILLIMAGA
185 Kč
Grilům opravdu rozumíme
Grilům opravdu rozumíme
Jsme profesionálové ve svém oboru
OFYR
OFYR
Oficiální prodejce grilů OFYR
3
SHOWROOM
Černokostelecká 774/49 Říčany u Prahy, Papírenská 30 Želechovice Zlín
4
Doručení zdarma
Dnes objednáte, zítra máte doma

5 důvodů, proč zahořet láskou pro ChilliMagu

BEZ
ÉČEK

VYROBENO
VLASTNÍMA RUKAMA

NENÍ TO JEN
O CHILLI

PRO VEGANY
I MASOŽRAVCE

VLASTNÍ
DOMÁCÍ RECEPTY

  • Rozvášněte se!
  • Zajímavost: Připomíná džem právě pro konzistenci, která je jemná, lepkavá a mazlavá.
  • Můžeš ji použít ke grilování, třeba do burgeru, na vaření jako dochucovadlo, nebo jen tak na toast, či napřímo lžičkou

Trochu delší popis

Chceš udělat tvému "býdžbojovi" radost? Dej mu džem, ale neříkej jaký. Až ho otevře a zjistí, že je slaninový, budeš ho mít přesně tam, kde potřebuješ!

Slaninády "NARMULÁDY" dělá Narmin, rodilá Brňačka a do každého ze svých produktů dává kousek sebe. Potkali jsme ji na podzim 2023, a totálně jsme jejímu umění propadli. Suroviny pečlivě vybírá především od lokálních dodavatelů, a jde to znát. Základem této fenomenální delikatesy, jí též nazývané “prasečinka“ je opražený uzený vepřový bok a cibule. Dále záleží na konkrétní příchuti. Uzeniny jsou dodávány tradiční rodinnou firmou z Brna ŠINDELÁŘ A SYN, kde si uzený vepř. bok udí sami. Povrch lahvičky je vždy zaléván tukem vyškvařeným z uz. boku. Chutě jsou podtrhnuty chilli a bourbonem.

Zajímavost: Šéfkuchař Mike Oraschewsky uvedl, že slaninový džem začal vyrábět od roku 2013. Tedy je to poměrně "nová" záležitost.

K čemu si to dám a co v tom je? 

Slaninádu můžeme použít ráno na opečený chléb např. k vajíčkům. Jako delikatesu ji také využijeme při hoštění návštěvy, či jen při večerním posezení u televize (kanapka se slaninádou a sýrem brie), při grilování hamburgerů (na bulky místo slaniny) a jako doplněk vaření (roláda s bramborového těsta, apod..). 

Složení: Uzený vepřový bok (55%), cibule, káva, jablečný ocet, javorový sirup, bourbon (3%), třtinový cukr, česnek, chilli (0,06%), mletý kmín

Skladování, spotřeba a trvanlivost
Skladujte nejlépe v suchu a do 25C, po otevření skladujte v chladu. Minimální trvanlivost do 6 měsíců od data výroby.
Slanináda má ráda chlad a temno a bude ti vděčná, když si na ní po otevření smlsneš do 14 dnů. Když se ale k ní budeš hezky chovat (používat vždy čistou lžičku a neolizovat okraje!), protože je bez konzervantů zranitelná, tak ti v ledniččce vydrží i déle, ovšem rychlá spotřeba je jistota.
 
Objem obsahu 155 ml.
Výrobce: Narmin Friáková, 
Zpět do obchodu